• 1
  • 2
  • 3
  • 4

mezi-na-odskok

Večer slavíků v Horšovském Týně

V neděli 11. 5. 2014 v 19 hodin se sešlo 8 zájemců pod vedením Petra Langa na Večeru slavíků v Horšovském Týně. Akce začala přivítáním účastníků a rozdáním propagačních materiálů, které poskytla Česká společnost ornitologická.

Od lipové aleje, která vede ke kostelu sv. Anny, jsme se vydali na trasu po staré, dnes již nepoužívané silnici směrem ke koupališti Podhájí. Počasí nám moc nepřálo, od západu se k nám blížily husté mraky plné vody. Přesto jsme ale vyrazili a nakonec, i přes malou přeháňku, která nás zasáhla krátce po začátku, se nám to vyplatilo. Prvního slavíka jsme zaslechli v těsné blízkosti železniční tratě, krátce nato následoval druhý. Po přeháňce se počasí umoudřilo a nad hlavou se nám prohánělo asi 8 ex. rorýse obecného spolu s jiřičkami obecnými. Občas přelétla vlaštovka. Pokračovali jsme dále až k můstku přes Mračnický potok. Zde jsme udělali krátkou přestávku a za chvíli jsme pomalou chůzí pokračovali zpět. Měli jsme štěstí, mohli jsme pozorovat dva páry slavíků, jeden pár v houštinách na kraji silnice, a druhý přímo na silnici, jak hledá potravu.
   Celkem jsme zjistili 7 slavíků obecných, slyšeli jsme zpívající 3 samce budníčka menšího, 1 budníčka většího, sedmihláska hajního, brhlíka lesního, 2 kukačky obecné, 3 samce cvrčilky zelené. Pozorovali jsme volavku popelavou, kachnu divokou, špačky obecné, strnady obecné a rákosní, drozdy zpěvné a kvíčaly. Všem se akce líbila a ve 21 hodin jsme se rozešli do svých domovů plni ornitologických zážitků.
Pavel & Petr
Fotografie Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

Národní-knihovna  Moravská-zemská-knihovna    ČSO    NM-KS    Zpča

Včpa    Rorýsi    Sycekobecny    Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR    Birdwatcher

Honza-Haber    Honza-Veber    Klub-300    Tachov    Trektellen

Vogelwarte-Sempach    vso-web    Max-Planck-Institute    PeregrineFund    RRF

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist