• 1
  • 2
  • 3
  • 4

mezi-na-odskok

Návštěva Nechranické přehrady

V neděli 9. 9. 2012 jsme se vydali podívat na Nechranickou přehradu. Vyjeli jsme z Horšovského Týna, kde jsme se připojili k Honzovi V. a odtud jsme pokračovali do Tachova, kde jsme měli domluvený sraz se Zdeňkem M.. Ten ale nakonec s námi nejel,

tak jsme jeli ve čtyřech. Na přehradě se k nám připojil Pavel B.. Viděli jsme celkem zajímavé druhy, mj. kormorány velké, potápka roháče, racky bělohlavé, hvízdáky eurasijské, dlaska tlustozobého, šoupálka krátkoprstého, krahujce obecného, jespáky obecné, kulíky písečné, pisíky obecné, racky chechtavé, kachny divoké, volavky popelavé. Přesunuli jsme se na plážový břeh v autokempu, kde bylo celkem dost lidí. Počasí totiž bylo v pravdě letní. Zde jsme pozorovali konipasy bílé, strakapouda malého a potápku roháče.
  
Při zpáteční cestě jsme ještě zajeli na přehradu Skalka u Chebu, kde na nás čekal Aleš J.. V přítokové části přehrady jsme pozorovali 250 ex. lysky černé, racky chechtavé, potápky roháče, vodouše bahenní, čírky obecné, bekasiny otavní, vodouše šedé a jespáka obecného. Odtud jsme již pokračovali přímo domů a cestou jsme ještě zjistili 1 luňáka červeného a 8 kání lesních.
Fotografie Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

 

Národní-knihovna     Moravská-zemská-knihovna    ČSO    NM-KS    Zpča

Včpa    Rorýsi    Sycekobecny    Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR    Birdwatcher

Honza-Haber    Honza-Veber    Klub-300    Tachov    Trektellen

Vogelwarte-Sempach    vso-web    Max-Planck-Institute    PeregrineFund    RRF

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist