• 1
  • 2
  • 3
  • 4

mezi-na-odskok

VKP Ferdinandka u Příbrami

V sobotu 7. 8. 2010 jsme se na pozvání našeho kolegy Ondřeje Sedláčka zúčastnili slavnostního otevření Významného krajinného prvku Motýlí vrch Ferdinandka u Příbrami. Bohužel počasí nám zrovna moc nepřálo, celý den s výjimkou krátkých přestávek pršelo

a bylo celkem chladno. Sešli jsme se na vrchu Pichce u Příbrami, kde jsme se občerstvili a poté jsme jej prošli a zjistili novinky od loňského otevření. V odpoledních hodinách, při krátké přestávce jinak celkem vydatného deště, jsme se přesunuli na VKP Ferdinandka, kterou jsme slavnostně otevřeli. Řekli jsme si něco o jejím vzniku, dále o významu a ohrožení podobných lokalit na Příbramsku, prošli krátkou trasu a měli jsme si ukázat typické a vzácné druhy motýlů. To vše pod odborným výkladem osoby nejpovolanější, Ondry Sedláčka. Bohužel, motýlů jsme mnoho neviděli, zejména díky opravdu velmi nepříznivému počasí. Poté jsme se opět přesunuli zpět na vrch Pichce, kde následovala malá oslava. Ondro, díky za pozvání.
Pavel & Libor.
(Autorem fotografií je P. Růžek Zde)

Závěrem se můžete podívat na některá komentovaná fotoalba. Motýlí vrch Ferdinandka, Motorkáři na Pichcích, Motýlí rezervace, Tůňka na Pichcích, Louka pro modrásky, Ostruháček březový.

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

 

Národní-knihovna     Moravská-zemská-knihovna    ČSO    NM-KS    Zpča

Včpa    Rorýsi    Sycekobecny    Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR    Birdwatcher

Honza-Haber    Honza-Veber    Klub-300    Tachov    Trektellen

Vogelwarte-Sempach    vso-web    Max-Planck-Institute    PeregrineFund    RRF

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist